W poście:

1. Czerwone w stylu pin-up
2. Czerwone z pixel effect
3. Turkusowe puzzle + krok po kroku
4. PasteLOVE z ptaszkiem
5. Fioletowe z serduszkiem

Pamiętajcie, że na hasło trickynails macie -10% rabatu na wszystko w sklepie Constance Carroll – link

W tym roku kilka walentynkowych propozycji się u mnie pojawiło, więc w tym poście umieszczę je wszystkie i przy każdej podam Wam listę użytych produktów 🙂

1. Czerwone w stylu pin-up

Za podstawę posłużyła moja ukochana czerwień 525 od Constance Carroll. Jeśli szukacie klasycznej, pięknej czerwonej hybrydy z doskonałym kryciem i poziomowaniem, to bardzo Wam ją polecam. To mój ulubiony lakier tej marki.

Stylizacji dopełnił biały paint gel i płytka, z której odbiłam idealne serduszka, czyli Harunouta L032 (link).

2.Czerwone z pixel effect

To chyba moja ulubiona walentynkowa stylizacja <3 Bardzo dobrze się w niej czułam i żałowałam, że muszę szybko zmienić.

Tutaj również wykorzystałam czerwień 525 od Constance Carroll, która pojawiła się w
poprzedniej propozycji.

Serduszka namalowałam czerwonym paintem Saviland (link) i posypałam na mokro przezroczystym proszkiem akrylowym. Na to nie kładłam już topu.

Na palcu środkowym widzicie jeden z sześciu pixel effectów, o których pisałam w tym poście – link. Pięknie się wtarł i wyglądał obłędnie. Użyłam numerka 5.

3.Turkusowe puzzle + krok po kroku

No dobra, o palmę pierwszeństwa mojej ulubionej stylizacji walczą też te puzzle ;P Jestem z nich bardzo dumna, bo sama wymyśliłam cały pomysł i udało mi się go przenieść na pazurki tak, jak zaplanowałam 🙂

Główny kolor to turkus nr 60 od Constance Carroll. Reszta to mieszanina lakierów hybrydowych i białego painta. Prosiłyście o krok po kroku, więc wrzucam wraz z dokładną instrukcją 🙂

1.Czarnym paintem malujemy pół serca.

2.Domalowujemy pierwszy puzzel tam, gdzie mamy nasz serduszkowy dzyndzelek – tu zaczniemy, bo ten punkt musi się zgadzać wysokościowo, dzyndzelek powinien być na środku.

3.Malujemy kolejne puzzle odchodząc od tego pierwszego i pilnując cały czas pionów i poziomów. Możecie utwardzać zdobienie nawet po każdym puzzlu.

4.Zapełniamy cały paznokieć puzzlami. Na tym etapie nie musicie za bardzo przejmować się jakimś delikatnym zabrudzeniem czy grubszą linią – takie drobne mankamenty zamalujecie później kolorami.

5.OPCJONALNIE – wszystkie linie pokrywamy warstwą złotego painta i utwardzamy (możecie zostawić czarne linie albo malować od razu puzzle na złoto, jeśli Wasz paint jest kryjący. Mój złoty Saviland nie jest, więc musiałam wspomóc się podkładem z czerni).

6.Wypełniamy serce kolorem głównym, utwardzamy. Pokrywamy błyszczącym topem i utwardzamy.

7.Wybrane puzzle wypełniamy pierwszym kolorkiem pastelowym, NIE UTWARDZAMY, posypujemy przezroczystym proszkiem akrylowym, utwardzamy. Zmiatamy nadmiar proszku, możemy nawet przemyć całość cleanerem.
W ten sam sposób kładziemy drugi i trzeci kolor aż wszystkie puzzle będą kolorowe.

GOTOWE! 😀

‼️UWAGI‼️
Kolorki, które posłużyły mi do wypełniania puzzli zmieszałam sama.
Pastelowy turkus – trochę głównego koloru + biały paint.
Pastelowy róż – trochę różowego paintu + biały paint.
Pastelowy żółty – trochę żółtego paintu + biały paint.

TRICK: Sprawdzą się połączenia białego paintu jako podstawy z kolorowym paintem lub hybrydą. Jeśli macie tylko lakiery hybrydowe, może być Wam ciężko uzyskać odpowiednią gęstość i krycie.

4.PasteLOVE z ptaszkiem ;P

Niespodzianka dla tych, które czytają mojego bloga, bo tej stylizacji jeszcze nigdzie nie publikowałam :* Dajcie więc znać w komentarzach, co sądzicie 😀

Ten śliczny pudrowy róż to Constance Carroll nr 11 <3 Bardzo mi się podoba, nawet kiedyś nosiłam go chwilę solo, a jeśli interesuje Was moja opinia o nim, to klikajcie w link

Na palcu serdecznym wtarłam klasyczną syrenkę Indigo.
Wzorki odbiłam z płytki Harunouta L019, której niestety nie mogę teraz znaleźć na Aliexpress 🙁

Odbijałam lakierami Ganailish (pastelowy błękit, pastelowy róż, magenta) – link
Oczywiście moim niezawodnym stemplem – link
Krok po kroku zrobienia takich różnokolorowych stempli (jesienny jeż) – link

Jeśli interesuje Was stemplowanie, to zajrzyjcie do mnie na Facebook Tricky Nails – zmalujmy coś razem. W zakładce FILMY znajdziecie moje nagrania jak stemplować oraz cykl filmików NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W STEMPLOWANIU.

5.Fioletowe z serduszkiem

Propozycja na krótkich kwadratach, ale sprawdzi się na każdej długości <3

Pierwsze skrzypce gra cudny fiolecik 328 od Constance Carroll, starczą mu w zupełności dwie cienkie warstwy. Nie smuży, cudnie się nim maluje.

Folia transferowa, którą przykleiłam na fiolecie 034 od Semilaca. Wszystko pięknie się odbiło i trzymało aż do zmiany stylizacji. Jeśli interesuje Was mój klej, kliknijcie w link

Linki do polecanych przeze mnie szklanych cyrkonii znajdują się w pierwszym poście na moim Facebooku :*

Ufff! Trochę się nazbierało, jak na tylko jeden dzień w roku ;P

Która stylizacja najbardziej wpadła Wam w oko?
Byłyście na walentynki kolorowe czy eleganckie?
Ja – przyznam szczerze – byłam jednokolorowa 😛