ClickCease

W poście:

1.Baza proteinowa Indigo
2.A może reinforcement lub proszek akrylowy?
3.Baza Emene z Aliexpress
4.Baza proteinowa Indigo i baza Emene – porównanie

Baza proteinowa Indigo – cena: 66 zł link

Baza Emene – cena: 19,40 zł link

 

EDIT lipiec 2020 – edytowałam link, wyliczenia są zgodne z ceną bazy w momencie pisania postu, więc teraz mogą się nieznacznie różnić.

 

No dobra, mówię od razu i bez ogródek – HIT <3 Przynajmniej mój ;P

Zamówiłam z Aliexpress, bo pojawił się tam w końcu produkt bardzo podobny do bazy proteinowej Indigo. Po recenzji jednej z koleżanek z grupy aliexpressowej postanowiłam go wypróbować. To był strzał w dziesiątkę – dzięki Ci, Aniu, jeśli to czytasz! :*

1.Baza proteinowa Indigo

Jeśli jesteście ze mną dłużej, to wiecie, że ja od dawna wiernie używałam proteiny Indigo. Wiadomo, że proteiny w składzie to tylko chwyt marketingowy, ale baza robiła to, co robić miała – utwardzała paznokcie, pozwalała je ładnie nadbudowywać i była całkiem ok w aplikacji. Tego oczekiwałam i to dostawałam. Mimo że jej cena jest dość wysoka, to pewnie nadal bym ją kupowała, gdyby nie fakt, że na Aliexpress pojawiła się baza o bardzo podobnych właściwościach.

 

2.A może reinforcement lub proszek akrylowy?

Już od wielu, wielu miesięcy na Ali dostępne były produkty nazywane reinforcement – takie, które utwardzały paznokcie. Mam ich kilka, ale nie były to na pewno zamienniki bazy proteinowej.
Po pierwsze, zazwyczaj były znacznie rzadsze.
Po drugie, stosowało się je NA, a nie ZAMIAST bazy.
Czyli był to dodatkowy krok w naszym manicurze, który miał utwardzić płytkę.

Niektóre dziewczyny stosują i chwalą sobie utwardzanie płytki poprzez posypywanie na mokro bazy proszkiem akrylowym. Mnie ta metoda nie przekonuje, bo po pierwsze muszę się babrać z proszkiem, a po drugie jak raz spróbowałam, to bardzo ciężko było mi później opiłować powierzchnię do gładkości. No nie, nie mam ochoty na dalsze próby. Wolę siedzieć nad zdobieniami niż nad utwardzaniem płytki ;P

Podsumowując, dwa wyżej wymienione sposoby były mi znane, ale i tak ich właściwie nie stosowałam – nie potrzebowałam, bo miałam bazę proteinową Indigo.

 

3.Baza Emene z Aliexpress

Pełna nazwa bazy Emene to Reinforce Gel Base Coat.
To są moje pazurki nadbudowane bazą Emene i opiłowane 🙂 Wstawiam też porównanie pędzelków. Na Facebooku Tricky Nails wstawię filmik z gęstością bazy Emene.

4.Baza proteinowa Indigo i baza Emene – porównanie

Pomyślałam, że najbardziej przejrzyście będzie porównać obie bazy w formie tabelki.
Oczywiście, weźcie pod uwagę, że ceny mogą się różnić – zarówno jeśli chodzi o proteinę (ceny w sklepach i ceny np. na Allegro), jak i Emene (na różnych aukcjach ceny są różne nawet o kilka złotych).

Jak widzicie, wiele jest plusów przemawiających za bazą Emene z Aliexpress. Jakościowo naprawdę nie widzę różnicy, za to cena prawie 5 razy niższa jest bardzo kusząca. Na tyle, że ja już zamówiłam kolejną buteleczkę na zapas ;P

Dajcie znać, czy skusicie się na bazę Emene?
Czy tak lubicie proteinę Indigo, że nie szukacie zamiennika?
O, a może macie jakąś bazę must have, która dorównuje proteinie?

Czekam na Wasze opinie i komentarze!