Dzisiaj szybki wpis o malutkim cudeńku z Chin <3

 

Co: Opalizujące płatki kameleon
Za ile: 1,51$ – 1,59$
Skąd: link

EDIT: Ten mój link jest nieaktywny, ale zajrzyjcie w ten link oraz w ten link :*

 

Jakiś czas temu zobaczyłam reklamę nowej kolekcji NeoNail – Star Glow. Jest śliczna, więc zarówno ja, jak i wiele innych dziewczyn szukało tańszych zamienników u naszych chińskich braci. Propozycje padały różne, ja skusiłam się na najtańszą i wzięłam jeden kolorek na wypróbowanie.

 

W plastikowym, różowym słoiczku mieści się 3ml produktu (NeoNail oferuje 6ml). Wydaje się mało, ale ja pewnie i tak tego do końca życia nie zużyję. Jest to gęsty żel z pływającymi w nim drobinkami. Nie dostajemy żadnego pędzelka, więc ja kładłam produkt swoim niebieskim pędzelkiem do żelu (cena:1,38$ link) i sprawdził się on znakomicie. Sprzedawca oferuje nam 8 kolorów (czyli identycznie, jak NeoNail), w cenie od 1,51$ do 1,59$ (NN ceni się na 34zł). Na przesyłkę czekałam nadspodziewanie krótko, bo ok. 2 tygodni.

Pędzelek maczałam delikatnie w słoiczku i ciapałam miejsce przy miejscu na dyspersji (lepkiej warstwie) koloru. Drobinki bez problemu przyklejałam tam, gdzie chciałam. Ruchy tradycyjne, jak przy malowaniu paznokci, nie zdały egzaminu – pędzelek zabierał cały brokat. Kiedy już nałożyłam żel wszędzie tam, gdzie chciałam, dałam mu kilka sekund, żeby sam się wypoziomował i tutaj również nie napotkałam żadnych trudności. Utwardziłam wzornik w lampie i pokryłam topem. Czarny i biały to lakiery Bling, a brzoskwinka to Venalisa 916.
Powiem szczerze, że dawno nic mnie tak nie zachwyciło. Mój kolorek to BP04 (kusi mnie jeszcze 2 i 8 ;P). Na czarnej bazie wygląda to po prostu nieziemsko. Nałożyłam tylko jedną warstwę żelu, ale jeśli chciałybyście, aby drobinek było więcej dla intensywniejszego efektu, to można położyć ich więcej. Wygląda to cudnie zarówno w świetle sztucznym, jak i dziennym. Piszę drobinki, ale w rzeczywistości bardziej wygląda to na minikawałki różnokolorowej folii transferowej. One tak błyszczą! Moje mienią się na różowo, żółto-złoto i jasnozielono. Tych folijek jest tak dużo, że nie musiałam mieszać w słoiczku patyczkiem, aby rozłożyły się równomiernie i podniosły z dna. Serio, jestem oczarowana.

 

Nie widziałam na żywo kolekcji Star Glow od NeoNail. Może któraś z Was ją ma i się wypowie? Ciężko mówić o zamienniku skoro nie ma się oryginału, ale odkąd mam ten żel z Ali, nawet nie kusi mnie zakup NN.

 

A Wam jak podoba się efekt? Też szukacie tańszych zamienników czy, jeśli coś Was urzeknie, wolicie kupić oryginał?