Uwielbiam stemplowanie! Gdyby nie to, że zawsze mam miliard pomysłów na nowy manicure i dwa razy tyle świeżutkich efektów do wykorzystania, to stemplowałabym na okrągło 😀 Z racji zbliżającej się, mam nadzieję, białej i mroźnej zimy, przygotowałam dla Was przegląd kilku blaszek do stempli, które świetnie sprawdzą się w śnieżnych stylizacjach.

 

Płytka okrągła JQ-08
cena: 0,58$ link

Płytka jest śliczna. Najbardziej podobają mi się dwa renifery i mniejsza choinka na dole. Dzwoneczek też jest niczego sobie. Te większe wzory całopaznokciowe są niestety dość krótkie, mają jedynie 1,5cm wysokości. Nie pokryją długich paznokci. Jest to moja pierwsza płytka świąteczna, której użyłam już w zeszłym roku na przyjaciółce. Namęczyłam się bardzo, bo nie każdy stempel chciał ją odbić – wzory są zbyt płytko wyżłobione. W końcu dał radę klejący typu marshmallow (cena: 1,39$ link), ale że nie jest on przezroczysty, to celowanie było mocno utrudnione. Czytałam wiele opinii, że ta płytka jest świetna, więc prezentuję ją Wam, mając nadzieję, że trafiłam po prostu na felerny egzemplarz.

EDIT po roku: Jakimś cudem teraz ta płytka stempluje bardzo dobrze. Używam stempla przezroczystego i lakierów Genailish – filmiki ze stemplowania i linki do tych produktów są na Facebooku Tricky Nails – zmalujmy coś razem 🙂 Płytkę polecam! 

Płytka okrągła YZWLE 07
Cena: 3,35$ (cena z kosmosu – szukajcie taniej) link

 

Ta płytka ma klimat. Ciepły, pachnący ciasteczkami cynamonowymi i smażonymi jabłkami, świąteczny klimat. Bombki na łańcuszkach można wykorzystać na tysiąc sposobów. Idealnie będą nadawały się do eleganckiego mani jako delikatny, świąteczny akcent. Złote na czerni? A może srebrne na skrzącym się miliardem drobinek granacie? Aż mi ślinka pociekła… Problemem mogą być domki, bo ich zaokrąglony dół w większości stylizacji będzie przeszkadzał. No chyba że zakryjemy to miejsce białym i udamy, że domek na wzgórzu przysypał śnieg ;P Bombkę odbiłam bez najmniejszego problemu.

Płytka okrągła BP-58
Cena: 1,22$ link

 

Ta płytka właściwie nie jest zimowa ;P Nie ma żadnych typowo zimowych wzorów, ale musiałam ją umieścić w tym zestawieniu, bo odkąd ją zobaczyłam wiedziałam, jak ją wykorzystać. Mam w głowie świetny pomysł na zimowe mani. Znaczy wiecie, pomysł jest świetny, a jak wyjdzie w praktyce, to ocenicie sami pewnie za kilka tygodni. Zimowa czy nie – podoba mi się ogromnie. Zwłaszcza zakochane ptaszki na górze. I te po lewej, i te po prawej stronie. Stempel marshmallow odbijał ją bez problemu.

Płytka okrągła BP-137
Cena: 1,10$ link

Płytka zimowa pingwinowa 😀 Słodziutka jest i temu się zaprzeczyć nie da. Rozbrajają mnie podskakujący pingwin w koronie i ten pałaszujący lody <3 Aż się proszą o pokolorowanie i umieszczenie na błękitno-białym ombre. A może macie inne pomysły? Płytka odbija się bardzo dobrze, więc polecam.

Płytka prostokątna BPL-023
Cena: 1,97$ link 

 

Płytka nie tylko zimowa i na pewno do wykorzystania w wielu stylizacjach przez cały rok. Ja kupiłam ją ponad rok temu ze względu na ziarna kawy – oczywiście do dzisiaj niewykorzystane (wstyd mi). Skupmy się jednak na motywach typowo świątecznych. Mamy dużego pojedynczego anioła, gwiazdeczki ze świątecznymi laseczkami i słodycze ze śnieżynkami i gwiazdkami. Płytka odbija się świetnie (jak chyba wszystkie płytki Born Pretty), ale powtarza się mankament z długością wzorów – są krótkie – tylko 2cm wysokości.

Lakiery podkładowe użyte na wzornikach:
pod ptakami – Bling 51
pod choinką – Kads 67L
pod pingwinem – Mshare 025 w czarnej buteleczce
za górami – HNM 58001 seria Platinum
pod bombką – Bling 29
pod cukierkami – HNM 58027 seria Platinum

 

Co Wy na to? Będziecie zimowo stemplować? Która płytka podoba Wam się najbardziej? Co bardziej do Was przemawia: eleganckie, stonowane bombki czy szalone, słodziakowate pingwiny? Bo ja jak zwykle nie mogę się zdecydować…